Czeski Orech 2 (Ekogroszek 5-25)

600,00  / tona

Dostępność  na magazynie

Piece z podajnikiem ślimakowym, Piece z podajnikiem tłokowym, Piece tradycyjne, Kuchnie węglowe.

Wartość opałowa20-22MJ
Spiekalność RI0-3
Granulacja10-25mm
Zawartość popiołu6-9%
Zawartość siarki0,9-1,8%

 

WYDŁUŻONY CZAS REALIZACJI ZAMÓWIEŃ DO 10 DNI ROBOCZYCH

Węgiel pochodzący z najlepszej czeskiej kopalni jest często wybieranym z naszej oferty. Jest bardziej ceniony niż ekogroszek Ledvice, ponieważ jest dodatkowo przesiewany. W procesie przesiewania pozbywamy się podziarna oraz miału i większości pyłu, które zawiera surowiec dostarczany do nas z kopalni. Dzięki temu do worka trafia czysty węgiel bez zbędnego pyłu i miału. Zapewnia to mniejszą ilość popiołu po spaleniu oraz jeszcze więcej ciepła podczas spalania. Szczególną uwagę zwracamy na jego wilgotność, aby był zawsze suchy podczas pakowania. Ogrzewanie tym węglem jest naprawdę oszczędne, ponieważ mimo nie dużej wartości opałowej, ma on bardzo wysokie ciepło spalania. W okresie bardzo niskich temperatur polecamy pomieszać go z Ekogroszkiem PLUS 26. Zwiększymy poprzez to wartość opałową paliwa i zmniejszymy jego zużycie. Świetnie sprawdza się w piecach z podajnikiem, należy jednak pamiętać o dobrym ustawieniu pieca. Poprawne ustawienie pieca zagwarantuje niskie zużycie paliwa oraz dobre spalanie. Jeżeli masz pytania jak ustawić piec wystarczy się z nami skontaktować, służymy fachową pomocą.

CZESKI ORECH 2 JEST PAKOWANY W WORKI FOLIOWE LUB MOCNE WORKI MATERIAŁOWE-ODDYCHAJĄCE. DO WYBORU DLA KLIENTA.

W OKRESIE ZIMOWYM ZDECYDOWANIE POLECAMY ZAKUP EKOGROSZKU W WORKACH MATERIAŁOWYCH, W KTÓRYCH WĘGIEL ODPAROWUJE I DOSYCHA.

Akcyza:

Podana wyżej cena zawiera podatek VAT 23% i jest ceną dla podmiotów zwolnionych z akcyzy zgodnie z ustawą z dnia 06 grudnia 2008r. z późniejszymi zmianami.

Dla pozostałych podmiotów będzie naliczana akcyza w wysokości 37,47zł brutto do tony.

Opakowanie i wysyłka
– Węgiel jest pakowany w worki foliowe z mikrowentylacją lub mocne worki materiałowe-odychające.
– Waga 1 worka 25kg.
– Wysyłka na paletach jednorazowych o wymiarach 100×120cm.
– Na 1 palecie znajduje się 40 worków = 1000kg.
– Worki na palecie są zabezpieczone folią stretch.
– Towar jest dostarczany samochodami ciężarowymi wyposażonymi w windy samowyładowcze.
– Palety z samochodu wyładowuje kierowca, w miejsce do którego może dojechać autem.

Najlepszy węgiel czeski

Dlaczego węgiel czeski znajduje się w naszej ofercie? Ponieważ cieszy się bardzo dużą popularnością wśród Klientów odwiedzających sklep. Wiele osób decyduje się na jego zakup, ponieważ jest dodatkowo przesiewany, a tym samym znacznie czystszy niż inne produkty z tej kategorii. W workach nie znajdziesz podziaren ani miału, a także pyłu. Dzięki temu użytkowanie materiału opałowego będzie znacznie bardziej komfortowe dla każdego.

W jakich piecach można zastosować ten materiał opałowy? Świetnie sprawdzi się w piecach z podajnikiem, ale konieczne jest właściwe ustawienie pieca, dostosowane do wydajności, z jaką działa węgiel czeski. Dzięki temu można będzie ograniczyć jego zużycie, wprowadzić do domu oszczędności, a jednocześnie cieszyć się z tego, że w budynku będzie po prostu ciepło.

 

Dlaczego warto wybrać ekogroszek czeski?

Podczas spalania, ekogroszek czeski nie produkuje dużej ilości popiołu, a tym samym nie zanieczyszcza pieca. Jego sprzątanie nie stanowi więc dla użytkownika większego problemu. Z tego materiału można pozyskać naprawdę bardzo dużo ciepła, które jest niezbędne, aby ogrzać dom, szczególnie w bardzo zimne, mroźne dni. Ważnym parametrem przy każdym opale jest wilgotność, a w przypadku tego paliwa znajduje się ona na bardzo wysokim poziomie. Węgiel czeski jest bardzo suchy, dlatego odznacza się dużą efektywnością podczas spalania. Ogrzewając dom tym węglem, możesz liczyć na szereg oszczędności, ponieważ odznacza się dużą wartością opałową, a jednocześnie zmniejszonym zużyciem. Wygodne przechowywanie węgla w workach sprawia, że nie będzie żadnych problemów z jego magazynowaniem w kotłowni.

Dostawa - Transport

KOSZTY TRANSPORTU:

  • OLEŚNICA +50km transport gratis
  • OLEŚNICA +50-100km koszt transportu 40zł/tona
  • WYSYŁKA KURIEREM CAŁA POLSKA + 95zł/tona
  • WYSYŁKA KURIEREM ZA POBRANIEM – CAŁA POLSKA +115zł/tona